Rüyada akciğer görmek, genellikle se­vinç ve ferahlıkla yorumlanır.
• Rüyasında sağlam bir akciğer görmek, uzun ömürlü olunacağına (ömrün uzamasına) işarettir.
• Rüyada bozuk akciğer görmek ise, kısa ömre (ömrün kısalığına) işarettir.
• Rüyasında kendisine bir akciğer verildiğini gör­mek, vereni tanıyorsa, ondan sevineceği bir haber alır ve ondan fayda ve yarar görür. Şayet ciğer vereni tanımıyorsa, bilmediği birinden sevinçli bir haber alacağına işaretle yorumlanır.
• Rüyada birine akciğer verdiğini görmek, rüyayı gören kimse, verdiği kimseye bir iyilik yapacağına işaret eder.

Rüyasında kendisine akciğer verildiğini görmek, eğer vereni tanıyorsa, ondan sevineceği bir haber almaya ve menfaata delâlet eder. Eğer tanımıyorsa, bilmediği birinden kendisine sevineceği bir iyilik ile tâbir olunur.

Akciğerin iyi durumda görmek sağlığa, kötü görmek ölüme işarettir.

İmam Nablusî demiştir ki: Rüyada görülen akciğer, ruhun mahallidir. Bu sebeple bir kimse rüyada kendi akciğerinin kötü koktuğunu görse, artık o kimsenin ömrü tamam olmuştur. Yani ömrünün bittiğine delâlet eder..

Bazı kere de akciğer görmek, sevinç ve meserrete işarettir. Bazıları da akciğeri gazap ve kadın ile tabir etmişlerdir.

Cabirü’l-Mağribî demiştir ki: Rüyada akciğer yediğini görmek, eğ er yediği ciğer pişmiş ve eti yenilir bir hayvana aitse sevince, eline geçecek güzel bir mala delâlet eder.”

Yine rüyada görülen akciğerin sağlamlığı, uzun ömre, onun sakatlığı da kısa ömre işarettir.

Ayrıca akciğer, gazap mahallidir de.. Akciğer kadın ile de tabir olunur.

Ibn-i Sîrîn Hazretleri demiştir ki: Rüyasında kendisine akciğer verildiğini görmek, eğer vereni tanıyorsa, ondan sevineceği bir haber almaya ve menfaata delâlet eder. Eğer tanımıyorsa, bilmediği birinden kendisine sevineceği bir iyilik ile tabir olunur.

Kişinin kendi akciğerini Sağlıklı görmesi uzun ömre, onun koktuğunu ve lekelendiğini görmesi kısa ömre, Taze akciğer görmek kadınla tabir edilir.

Ciddi bir hastalığa yakalanabilirsiniz. Dikkatli olun.

Rüyada akciger görmek ferah ve sevinç alametidir. Ibn i Sirin e göre; rüyasinda kendisine akciger verildigini gören, eger vereni taniyorsa, ondan sevinecegi bir haber alir ve menfaat görür; eger tanimiyorsa, bilmedigi birinden kendisine sevinecegi bir iyilik gelir. Birine akciger verdigini görmek, kendi eliyle o verdigi adama sevinecegi bir iyilik yapacagina, eger verdigi kisiyi bilmiyorsa halka karsi bir iyilikte bulunacagina isarettir. Cabir ül Magribî ye göre; rüyada akciger yedigini görmek, eger yedigi ciger pismis ise ve eti yenilir bir hayvana ait ise, kolaylikla mal sahibi olacagina; eger eti yenilmeyen bir hayvana ait ise, edinecegi malin haram mal olacagina; akcigerinin koptugunu görmek, ecelinin yaklastigina isarettir. Bir baska rivayete görede: Akciger umumiyetle ömür ile tabir edilir. Dolayisiyla Akcigerin saglamligi uzun ömre, onun bozuklugu ise kisa ömre isaret eder. Rüyada görülen akciger, ruhun mahallidir. Bundan dolayi bir kimse rüyada kendi akcigerinin kötü koktugunu görse, o kimsenin ömrü biter. Yine akciger, gazap mahallidir. Akciger kadin ile de tabir edilir. Akcigerin saglamligi uzun ömre, onun bozuklugu ise kisa ömre delalet eder.

Hastalığa işrettir, dikkat edin.

Kişinin kendi akciğerini sağlıklı görmesi uzun ömre, onun koktuğunu ve lekelendiğini görmesi kısa ömre, Taze akciğer görmek kadınla tabir edilir.“akciğer” için 1 Yorum

  1. şeyda says : Cevapla

    rüyamdaa kendi akciğerimm sökülüyordu ve hiç acıı hisetmiyordumm ve ona rağmen yaşıyordumm kanlıydı baya ciğerimm

Bir cevap yazın

yukarı