Rüyada akrep görmek, dinsiz, muzib ve zayıf bir düşmanla tabir edilir.
• Rüyada kendisini akrep soktuğunu görmek, ele geçecek bir para ve devamı olmayan bir mala işarettir.
• Rüyada bir akrep yuttuğunu görmek, düşman tarafından sırlarının öğrenileceğine işarettir.Rüyada akrep görmek kötü düşmanla tâbir olunur. Ayrıca akrep görmek, o kimsenin eli ve diliyle insanları rahatsız ettiğine delâlet eder. Rüyada ağzından akrep çıktığını veya akrebin elbisesi içine girdiğini görmek, düşmanlarla beraber oturmaya işarettir. İç elbisesinde akrep olduğunu gören, zevcesinin düşmanlığını kazanır. Rüyada akrep soktuğunu görmek, ele geçecek ve devamı olmayacak mala delâlet eder.. Yine rüyada kavurulmuş akrep yediğini görmek, düşman malından yemeye, pişmemiş akrep yediğini görmek de düşmanlarını kaybetmeye delâlet eder. Akrebi yatağı üzerinde görmek, düşman, geçim ve kazanç hususunda keder ve üzüntüdür. Karnında akreplerin olduğunu görmek de düşmanlar ile tâbir olunur.
Akrep lanetlenmiş hayvanlardandır. Rüyada akrep görmek bazı akrabalarını öldüren, söz gezdiren adama delalet eder. Akrebin ateşte yandığını görmek düşmanının ölmesine delalettir. Bir kadının üstüne akrep attığını görmek, o kadınla fuhuş işlemeye delalettir.

Bir tabirde: “Akrep mala delalet eder. Akrebi öldürmek malının gitmesine sonra tekrar geri dönmesine, akrebin sokması da kalıcı olmayan mala delalettir” denilmiştir. Pantolonunda akrep olduğunu görmek hanımının ahlakının bozulmasına delalet eder. Yatağında akrep görmenin tevilide böyledir. Kamında akrepler olduğunu görmek, akrabasından düşmanlarına delalet eder. Çiğ akrep eti yediğini gören kimse veraset veya başka bir sebeple, koğuculuk yapan düşmanından mal elde etmeye delalettir. Akrebin iğnesi söz gezdiren adamın diline delalettir. Tüm eziyet veren haşereler verdiği sıkıntıya göre düşmanlara delalet eder.

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada akrep öldürmek kişinin elinden malının gitmesine ve tekrar ona geri dönmesine delalet eder.

Rüyada kendisini sokmayan ancak kendisinden korktuğu bir akrep görmek, zararsız düşmana delalet eder. Akrep öldürdüğünü gören kişi düşmanına karşı zafer kazanır. Elinde akrep olduğunu ve insanları soktuğunu gören kişi insanların gıybetini yapar ve onları birbirlerine karşı kışkırtır. Akrebin kişiyi sokması düşmanının o kimsenin gıybetini etmesine, ya da ona istenmeyen bir şeyin dokunmasına delalet eder. Akreplerin evinde yanması düşmanlarının ölümüne delalet eder.

Akrep etini pişmiş ya da kızarmış olarak yediğini gören kişi helal miras gibi koğuculuk yapan düşmanlarından mala nail olur. Gömleğinin içinde yada dükkânında akrep olduğunu görmek, o kişinin geçiminde ve kazancında olan üzüntüsüne ve düşmanına delalet eder. Akrebi yatağında görmek, hanımı hakkında üzüntüye düşmeye ve düşmana delalet eder.

Rüyada akreplerin, makatından çıktığını görmek, çocuklarından kendisine düşmanlık yapanlara ya da onların arasında düşmanlık çıkmasına delalet eder. Akrebe benzeyen ancak akrep olmayan bir şey gören kişi, kendisine düşman olmayan kişiyi düşman zanneder. Akrebin iğnesi koğuculuk eden kişinin diline delalettir.

Pişmemiş akrep yediğini gören kişi fasık bir kişinin gıybetini yapar. Çiğ olarak yenen tüm hayvanlarda böyledir.

Akrep görmek arkadaşını ve düşmanını seçemeyen kalbinden geçeni söyleyen kimseye ve gıybet eden himmeti düşük düşmana delalettir.Bir Cevap Yazın

yukarı