Rüyasında annesini gören bir kimsenin rüyası iyiye ve bazı müjdeli ve uyarıcı işaretlerle yo­rumlanır.
• Rüyasında ölmüş olan annesini görmek, ölmüş olan annenin evlâdından beklediği hayırlı bir amel (âhirettefei annesinin ruhuna yarayacak seuâbh bir iş) yapması gerektiğine işarettir. Yani ölmüş annenin ruhu için okunacak Kur’ân-ı Kerîm (meselâ en azından bir Fatiha ve üç İhlâs-ı Şerif) okumalıdır. Yine kısa ola­rak Yâsin-i Şerîf, Tebâreke ve Amme Sûrelerini oku­yup sevabını ölmüş annesinin ruhuna bağışlamalıdır. Annesinin ruhu için hayır yapabilir ve sadaka verebi­lir, ve vermelidir. Annesinin ruhu için Tevbe ve istiğ­far getirmelidir. Gördüğü rüya, ölmüş annesinin evla­dından bunlan istediğine işaret etmektedir.
• Rüyada sağ olan anneyi görmek, rüyayı gören kimsenin annesine karşı üzerine borç olan evladlık hizmetini yerine getirmesi gerektiği uyarısı bulun­maktadır.

Rüyada anne görmek anlamı hayır ve berekete işarettir. Ve baba görmekten daha hayırlıdır. Rüyada anne gören eğer fakir ise nimete ve zenginliğe kavuşur.  Rüyada annesinin kendisini doğurduğunu görmek, ecelin yaklaştığına işarettir. Rüyada validesinin karnına girdiğini görmek, uzakta ise vatanına döneceğine delâlet eder. Anne ile oturduğunu veya beraber yürüdüğünü görmek, emniyet ve huzura; anne ile konuşmak iyi ve güzel haberlere delâlet eder.

ANNE: Bir kimsenin rüyasında annesini görmesi; değişik şekillerde yorumlanır. Şöyle ki:

Bir kimsenin rüyasında annesini güler yüzlü ve sevinçli bir vaziyette görse; o kimsenin önündeki günlerde mutluluğa ve huzura kavuşacağına işarettir.

Rüyada anne görülmesi; rızkın artacağına, mutlu günlerin geleceğine işaretle tabir edildiği için genel olarak rüyada anne görülmesi hayra ve iyiliğe yorumlanmıştır.

Bir kimsenin rüyasında ölmüş olan annesini görmesi; ölü olan o anne evlâdından hayırlı ve sevaplı bir amel beklemekte olduğuna işaret eder. Yani rüya sahibi annesinin ruhu için Kurban okuyabilir, hayır yapabilir, sadaka verebilir, duâ edebilir ve günahının affı için istiğfarda bulunabilir.

Bir kimsenin rüyasında sağ olan annesini görmesi; rüya sahibinin annesine karşı yerine getirmekle mükellef olduğu hizmetlerini daha dikkatli bir şekilde ifa etmesi gerektiğine işaret eder.

Bir başka yoruma göre: Rüyada anne görülmesi; eğer anneniz hayatta ise memnun olacağınız birisiyle tanışacağınıza, eğer anneniz ölü ise, önemli bir kavga ve tartışmadan sonra evinize sulh ve sükûn geleceğine delalet eder.

Rüyada bir kişinin annesini görmesi, iyi ve kazançlı Günleri belirtir. Annesini ölü görmesi iyi bir haber veya olaya işarettir. Annesi ile dargınlık ve kavga ise, başarısızlık ve maddi kaybı işaret eder.

Sevdiğiniz kişiyle bir araya geleceksiniz.

Anne olduğunu gören bir kadın büyük bir sıkıntıdan kurtulur. Annesini öpen insan, ona hemen kavuşur. Anne hayatta değilse sevilen birinin geleceğine işarettir.

Annenizi rüyanizda görmek büyük bir müjde ile yorumlanir. Anneniz ölmüs ise onu rüyada görmeniz., kendisini daima hatirlamaniz ve ona karsi dini ödevlerinizi yapmaniz yani Fatiha ve Kuran i Kerim okumak gibi ruhunu sad edecek dualarda bulunmaniz için bir ihtar, bir hatirlatmadir.Bir annenin rüyada görülmesi daima hayirla tabir edilir. Abdülgani Nablus i hazretleri diyor ki: Rüyada anneyi kendine darilmis görmek, hayatta basarili olacaginiza isarettir. Aglar görmek sevince, güler görmek, sizin mutlu bir hayat süreceginize delildir. annenizi hasta görmek, üzücü bir haberle karsilasacaginiza, annenizi ölmüs görmek, Ömrünüzün uzunluguna delalet eder. Rüyanizda annenize çiçek verdiginizi görmek, ölmüs ise onu mezarinda ziyaret etmenizi bekledigini, sag ise onu kucaklayip hatirini sormaniz gerektigine yorumlanir. Annenizin sizi bir hususta azarladigini görmeniz, onu ihmal ettiginiz için size dargin oldugunu gösterir. Annenizden dayak yediginizi görmek, onun si zin iyiliginiz için duaci olduguna ve size karsi büyük bir sevgi ve sefkat besledigine delalet eder. Rüyanizda annenizin mezarinin çiçeklerle örtülü bir halde görmeniz, onun in (C.C.) huzurunda pek hayirli bir yeri olduguna delildir. Annenizin cennette oldugunu görmek, eger ölü ise hayra, sag ise annenizin sizden hosnut olduguna ve hakkinizda daima duaci bulunduguna isarettir. Bir baska rivayete görede: Bir kimsenin rüyasinda annesini görmesi sayet annesi sag ise, annesinin kalbini kazanip, gönlünü almasi gerektigine, eger vefat etmis ise, ahiret hayati için evladindan hayir ve dua bekledigine isaret eder. Rüyada anneye bagirmak, kötü hareket etmek büyük günah isleyip onun bedduasini almaya ve bu yüzden de rüya sahibinin bütün islerinin ters gitmesine isaret eder. Rüyada annenin güler yüzlü görülmesi onun duSsini almaya ve ihtiyarlikta ona yardimci olmaya isaret eder.

Sevdiğiniz bir kişiyle bir araya geleceksiniz.

Kendi annenizi görmek, hiç umulmadık bir mirasa konacağınıza, annenizin sizi doğurduğunu görmek, gören hasta ise Sağlıklı, fakir ise zengin olacağına, anneniz ile sohbet etmek, iyi haberler alınacağına, ölmüş olan annesini tekrar ölmüş görmek, huzura, anneyi hayatta iken ölmüş görmek, bir iş ile ilgili olarak büyük bir mutluluk duymaya, anneyi dövmek hastalanmaya, anneyi ağlarken görmek büyük bir mutsuzluğa işarettir.
Kendi annenizi görmek: Tanımadığınız birinden miras yoluyla servet edineceğinize işarettir..

Annenizden doğdunuzu görmek: Hastanın iyileşmesine geçim sıkıntısı çekenin rahata ereceğine işarettir.

* Anne ile konuşmak: Beklediğiniz haberin olumlu olacağına işarettir.

* Anneyi dövmek: Önemli bir rahatsızlık geçireceğinize işarettir.

* Anneyle oturmak: Güvenli ve huzurlu bir ortama işarettir.

* Anneyi ağlarken görmek: Yaptığınız bir hatadan dolayı vicdan azabı çekeceğinize işarettir.

* Anneye sarılmak: Pişmanlık duyacağınız bir iş yapacağınız anlamına gelir.

* Kendinizi tekrar anne karnında görmek: Ev halkının tekrar bir araya geleceğine işarettir.

* Annenizin size darılması: Giriştiğiniz işlerde başarılı olamayacağınız anlamına gelir.

* Annenizi yaşadığı halde ölü görmek: Bir işte ummadığınız başarıyı yakahyarak çok mutlu olacağınız anlamına gelir“anne” için 16 Yorum

 1. Yakup says : Cevapla

  Selamün Aleyküm

  Annem şeker ve kalp hastası ve şu 1 seneye yakındır diyali hastası annemle darginmisiz annem yatiyo tam annemin rızasını alacam af dileyecem anama yaklaştım annem nerdeyse bogazina kadar açılmış ameliyat olmuş ve geri dikilmiş ikimizde agliyoruz o esnada anneme tam sarilacakken annem nefessiz kalıyor ve kendi boğazından tutuyor ve can çekişiyor rüya burda bitiyor

 2. Kadriye says : Cevapla

  Slm bütün akrabalar gelmişti ve annem sonradan geldi ve arabadan indi beni görünce sitenin arka bahcesine koştu bende arkasından koştum ve annem bana bakarak yürümeye devam etti bahcenin arka kapısında kayboldu anlamı nedir acaba Teşekkürler

 3. Nil says : Cevapla

  Merhaba rüyamda annem başımda dua ediyordu benim ellerimi ve kollarimi birileri cekiryordu sanki cinler tarafindan karciriliyordum ve annem dualar kurtarmaya calisiyordu ve aniden sıçrayarak uyandım en kısa zamanda yorum alirsam cok mutlu olurum

 4. didem says : Cevapla

  merhaba ben rüyamda annemi normal konuşurken bi anda dili tutulurken gördüm ve yürüyemiyodu galiba doktor ölcem demiş heralde abbam söylyo bunu ve babam anneme kötü davranıyodu topu eline bile sürmeyen babam fotbol oynuyodu salonun ortasında top uzağa kaçıncada anneme al şunu fln diyodu sonradan annem normale dönüyo başkası öyle oluyodu BUNUN ANLAMI NE NOLUR SÖYLEYİNNNN

 5. Magbule says : Cevapla

  Selyam dün akşam ruyamda ölen ane anem anemin evine resimler dizmiş ve her resme birer mum yakmiş yani resimler mumdan yansın da anemin evi yansın diye ben o arada aneanemi bardım ve bir mumu söndürdüm rüyamı yorumlarsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

  • Niyazi says : Cevapla

   Aleykum selam o sizin evinizi yakmak istemiyor aslinda o sizden aydinlik istiyor kendisi karanliktadir en iyi ALLAH CC bilir

 6. orhan says : Cevapla

  ölmüş annemi vücudundan morluklar içinde görüyorum ve annem aglıyor hastalıgına üzülüyordu ne anlamak gelmekde

 7. Hatice says : Cevapla

  Ruyamda annemin bana arkadan simsiki sarilsiğini gordum. Cok guzel bir sarilmadi. Annem sağ ama rahatsiz yatalak hasta felcli ve konusamiyor, ve makinalara bagli yasiyor. Acaba bu ne anlama geliyor? Lutfen cvplarsaniz cok memnun olurum

 8. imran akkaya says : Cevapla

  annaemler banakus yıllar oldu hiç kus degil ğibi bir odada oturuyoruz.

 9. umut says : Cevapla

  mrb.
  rüyamda annem evlenmek istedigim kisinin annesile konusuyor sariliyor bu ne anlama geliyor acaba.

 10. fatma says : Cevapla

  günaydın annemi ve babamı rüyada gençleştiklerini gördüm ve şakalaşarak gençlik günlerinden konuş şiyorlardı bana ne anlama geldiğini merak ediyorum.

 11. rıza mayıs 21th 2013 22: says : Cevapla

  abimle birlikte annemin mezarını riyaret ediyoruz ve de mezarını acıyoruz annem
  10 yıl önceki öldüğü günü gibi duruyor daha sonra gözlerini acıp bize bakıyor
  daha sonra hatırlayamadığımız bir yerde annemi köpek kılığında görüyorum
  bunun tabiri nedir

 12. yasemin says : Cevapla

  ölmüş annemi rüyamda görüyorum annemle biraz sohpet ediyorum o sırada ölmüş kardeşim için ağlamaya başlıyorum annem bana sarılıyo ağlayarak uyandım ve saate baktım annemi kaybetigim saati ve yatamadım etkisinden çıkamadım .
  şimdiden teşşekürler.

 13. ruhşah says : Cevapla

  rüyamda annemle kavga ediyorduk sürekli bana bağırıyordu. benim üzerime çay bardağı ile çay döktü yandım ve babacığım annem beni yaktı dedim o arada babama da çay dökmüş oda yanmıştı. babam bana da döktü kızım dedi ve ben yardımsız kaldım. yanık sadece kızarık ve az hissedilir bir acı idi . ben ayağa kalkıp buna da canın sağolsun ama yaptıklarını Allah cc görüyor dedim. o bunun hesabını soracak dedim. parmaklarımı sıkıp kıvırdı ne yapacakmış bana ne soracakmış he falan diye iyice kızgınlaştı. bir hışımla uyandım ve halen ruhen iyi değilim. umarım kötü bir şey değildir 🙁

 14. nalan says : Cevapla

  bende annemi rüyamda gördüm, benimde annem vefat etti. fakat annem öz değil ben onun evlatlığıyım.onu rüyamda onemsiz birsey için aglattım insallah kötü birsey olmaz benim için cünkü onu cok seviyorum.beni doğurmamış olsa bile üzerimde analık hakkı var…..

 15. ferhat says : Cevapla

  tessekurler Allah yardimciniz olsun,,,

Bir cevap yazın

yukarı