Rüyada bardak görmek, hizmetçi ka­dın ve erkek ile tabir edilir. Bu bakımdan rüyada bar­dak görmek, rüyayı gören kimsenin durumuna göre büyük bir para ile yorumlanır.
• Bardağı su ile doldurmaya çalıştığınızı görmek, fakat bardağın dolmayıp dibinden aktığını görmeniz, elinizdeki sermaye ve paranızın beceriksizliğiniz yü­zünden eriyip gittiğine işaret eder.
• Rüyasında su dolu bir bardağı elinde tuttuğunu görmek, bol bir kısmetle yorumlanır.
• Bir kimse rüyasında elindeki bardağı düşürüp kırdığını görse, bu rüyası onun, maddi bir zarara uğ­rayacağına, malının elinden gideceğine işarettir.
• Bir kimse rüyasında, bardağının yarıya kadar su ile dolu olduğunu görüp ve o yarım bardak suyu içti­ğini görse, bu rüyası onun beklemekte olduğu bir pa­ranın ancak yarısının eline geleceğine işarettir. Dolu bardak iyi haber anlamına gelir. Bardak güven vermemeye veya bir yardımcı anlamına gelir. Boş bardak, iyi giden evliliğinizin bozulacağı ve çok sıkıntı çekeceğinize işarettir. Bardak kırmak, ev içinden birinin ölümüne işarettir. Rüyada bardaktan su içmek kadından gelecek mala delalet eder. Rüyada altından ve gümüşten olan bardaklar kalıcı olduklarından dolayı tabir açısından en doğru olanlardır. Cam bardaklar şeffaflığından dolayı gizli işlerin açığa çıkmasına delalet eder. Bardaklar genç erkek ve kızlara delalet eder.

Rüyada bardak kadına delalet eder. Kendisine bardakla ya da cam bir kadehle su verildiğini görmek, anne karnındaki çocuğa delalet eder. Bardağın kırıldığını, suyun kaldığını görmek, annenin ölmesine çocuğun yaşamasına delalet eder.
Nablusi (rahmetullahi aleyh)?in tabiri: Dolu bardak hamile kadına delalet eder. Suyun dökülmesi çocuğunu düşürmeye delalet eder. Bardak kırıtırsa kadın ölür. Elinde bardak olduğunu ve yere düştüğünü, kırıldığını ve içindeki suyun elinde kaldığını gören kişinin hanımı erkek çocuk doğurur ve ölür.

Geride çocuğu kalır. Bardak sağlam kalır su giderse, çocuk ölür, kadın kurtulur. Bardak cariyede delalet eder. Bazen cam bardaklar kırıldıkları için şiddete delalet eder. Bardak yediğini gören kişi, büyük bir sıkıntıya düşer. Bardağının kırıldığını gören kişinin sucusu ölür.

Hasta olduğu halde kendisine bir bardak şarap, su, hardal, acı hıyar ya da sarısabır verildiğini ve kendisininde bunu içtiğini gören kimse, ecel şerbetini içer. Rüyada pırıl pırıl bir bardağın görülmesi, kişinin sevgilisi ve mahbubu ile tâbir olunur. Cam bardaktan su içtiğini görmek, dost ve yaranlarından sevgi ve muhabbete mazhar olmaya delâlet eder. Bazan da bardak görmek, ele geçecek bolca paraya işarettir. Bir kimsenin rüyada bardak satan birini görmesi, nesle, çocuklarını sevmeye ve ilme delâlet eder. Yine elinde su dolu bir bardak görmek, bol bir kısmete işarettir. Rüyada toprak bardaktan su içtiğini görmek, hizmetçi veya bir yakını eliyle gelecek mala delâlet eder. Rüyada bir bardağı kırılmış görmek, yakınlarından birinin ecelinin yaklaştığına veya fena bir habere delâlet eder.“bardak” için 3 Yorum

  1. Magbule says : Cevapla

    Ruyamda elimde topraktan testi vardi dusup kirildi ne manaya gelir

  2. ZEKİ DİZAR says : Cevapla

    BU SABAH CAY İÇTİYİM BARDAK ALTI KALIN OLAN YER CATLADI VE İÇİNDE SICAK SU VARDI NE ANLAMA GELDİNİ ÖYREN MEK İSTERİM BÜYÜK BARDAKTI MERAK ETTİM NE OLDUNU RÜYA DİL BU CANLI OLARAK KIRILDI YATAR KEN DİL NE ANLAMA GELDİNİ BİL MEK İSTERİM

  3. almina says : Cevapla

    Merhaba! Rüyamda teyzemi gördüm 3yasindaki ogluma sicak su veriordu caybardaginda bile bile… oglumun dili yandi ve gitti… daha sonra teyzeme cok kizdim rüyamda niye sicak suyu cocuga veriorsun diye ben olsam hic yapmazdim senin cocuguna falan diorum baya kiziorum… bu arada en sevdigim teyzemi gördüm bu yüzden etkilendim… aceba neye isarettir socak su iyi degil yazior… slmlar!

Bir cevap yazın

yukarı