îmâm-ı Nablûsî’nin yorumu: Rüyada boynuz görmek, kuvvet ve menfaate işaret eder. Rüya­sında boynuzu olduğunu gören kişi, düşmanını yener, ona karşı galip ve üstün gelir şeklinde yorumlanır.
• Yine Nablûsî’ye göre: Rüyada görülen boynuz­lar, senelere veya silâha, şöhrete, rütbeye, mal ve ev-lâd yada zînet (süs) gibi, kişinin övünme ve iftihar vesiylesi olan şeyler işarettir.
• Rüyasında bir atın boynuzlan olduğunu görmek, iyi sayılmaz. Rüyayı görenin bir düşmanlığa uğraya­rak mahkemelik olacağına işaret eder.
Rüyada boynuz görmek… Senelere, silaha, şöhret, mal ve evlâda delâlet eder. Kişinin boynuzu olduğunu görmesi güç ve kuvvettir. Devlet başkanlarının iki boynuzu olduğunu görmek doğu ve batıya uyanacak olan saltanattır. Vahşi hayvan boynuzu olduğunu görmek zulmetmeye, evcil hayvan boynuzu olduğunu görmek kahır ve üzüntüye delalet eder. Arkadaşınızla problemleriniz olacak ve yollarınızı ayıracaksınız. Kesik boynuz bir zorlukla karşılaşacaksınız demektir. Para kaybedeceğiniz anlamına da gelir. Kendinizi boynuzlu görmek maddi ve manevi olarak çok iyi durumda olmanız sizi tanıyanların kıskançlığına neden olduğu anlamına gelir. Arkadaşınızla problemleriniz olacak ve yollarınızı ayıracaksınız. Kesik boynuz bir zorlukla karşılaşacaksınız demektir. Para kaybedeceğiniz anlamına da gelir. Kendinizi boynuzlu görmek maddi ve manevi olarak çok iyi durumda olmanız sizi tanıyanların kıskançlığına neden olduğu anlamına gelir. Bir arkadaşınızla sorunlar yaşayıp yollarınızı ayıracaksınız. Bu rüya, para kaybına uğrayacağınız anlamına da gelir. Rüyada boynuz belirli isteklerin yerine gelmesidir. Boynuzlu hayvan bir yabancıdan alınacak iyi haberdir. Kişi eğer rüyasında tos yerse, o zaman güvenilir, sağlam bir kişinin desteğini alacak demektir. Rüyada boynuz görmek tereddüt işaretidir. Boynuzu olmamasi gereken bir hayvani mesela bir kediyi boynuz-lu görmek beklenen bir seyin olmayacagina; duvarda boynuzu bü-yük bir geyik başinin asili olduğunu görmek esinin ihanet ettiğine;bir hayvanin boynuzu ile yaralandigini görmek kötü bir haber alarak çok üzülecegine işarettir. Bazilari diyor ki: rüyada boynuz sevgiyle yorumlanır. Boynuzlu bir hayvan görmek, esiniz tarafından sevildiginize, bekarsaniz ilerde seviserek evleneceginize delildir. Bir arenada boga güresi yapan bir bogayi görmek hayırlı degildir. Bir tabirciye göre rüyada boynuz görmek, kavgaya da yorumlanır. Evde besledigi kedi veya köpeginin birdenbire boynuzu çiktigini gören, yeni bir düşman kazanmistir, sakinmasi gerekir. Bir ati boynuzlu olarak görmek, bir düşmanliga ugrayarak bi-risi ile mahkemelik olacağına delalet eder. Boynuzlu bir hayvanin birdenbire boynuzlarinin yok olduğunu görmek, düşmanindan kurtulduguna işarettir. Bir arkadaşınızla sorunlar yaşayıp yollarınızı ayıracaksınız. Bu rüya para kaybına da uğrayacağınız anlamına da gelir. Bir arkadaşınızla sorunlar yaşayıp yollarınızı ayıracaksınız. Bu rüya para kaybına da uğrayacağınız anlamına da gelir.Bir cevap yazın

yukarı