Rüyada görülen çıplaklık, çeşitli şekil­lerde yorumlanmıştır. Bu rüya, görenin durumuna göre de yorum ve tâbir kazanmaktadır.
• İbâdet ehli, dindar olan bir kimse, rüyasında kendisini anadan doğma çıplak olarak görse, bu rü­yası onun dindarlığına ve hayır ehli, hayırsever biri olduğuna işaret eder.
• Keder ve üzüntülü olan bir kimse rüyada çıplak olarak görülse, bu onun, üzüntü ve kederden kurtu­lacağına işaretle yorumlanır.
• Bir kadın, rüyasında kocasının yanında çırılçıp­lak soyunmuş olduğunu görse, hayra ve iyiye yo­rumlanmaz. Bu rüyası, onun, eşinden ayrılacağına işaret olarak tâbir olunur.
Rüyada anadan doğma soyunduğunu gören, cahil ve bilgisiz bir kişidir. Bütün hayatı boyunca bilgiden ve ilimden yoksun kalır. Eğer ahlakı bozuk bir kimse ise, halk tarafindan kötü bir gözle görülür. Hiçbir zaman hiçbir işinde başarılı olamaz ve toplum içinde sönük bir sekilde yasar, bir gölge halinde kalir. Rüyasinda çıplak olup halktan utandigini ve onlara karsi örtünmek için bir sey istedigini gören halk arasinda rezil olur ve sirri anlasilir. çıplak oldugu halde halktan utanmadigini ve onlardan örtünmek için bir sey istemedigini gören, hacca gider. Vücudu çıplak, fakat cinsi organlari örtülü oldugunu gören, affa ugrar ve üstünlük kazanir. Din bakimindan buna layik degilse, bu rüya hakkinda hayirli degildir. Cabir ül Magribi ye göre: anadan doğma çıplak olan kimse zahmet ve mesakkat çeker ve halk önünde rezil olur. Bir Kadinin cinsi organi açik ve vücudunun çıplak oldugunu görmesi, halk arasinda rezil olmasina, zahmete ve kedere delalet eder. Eger rüya sahibi taninmis bir kimse ise bu rüyanin kendisine zarari yoktur. Belki aksine kendisine çok hayirli olacaktir. Bir yerde kendini çıplak görmek, rezil olmaktir. Rüyasinda arkasindaki elbiseyi çikarip çıplak kaldigini görene sevgi gösterisinde bulunan hilekar bir düsman musallat olur. Kirmani ye göre: kendisini çıplak ve bir is için soyunmus gör mek, eger bu is dine ait ise, mesela gusül gibi, hayra ve ibadete, eger dünyaya ait ise, dünyadan menfaat görmege, fakat ahirette fenaya delalet eder. Çarsida veya bir takim kimseler arasinda çip lak oldugunu ve cinsi organlarinin meydanda oldugu için halkin kendisine baktiklarini ve herkesten utandigini görmek, herkes ten sakladigi ve ögrenilmesini istemedigi bir ayibinin ortaya çikacagina isarettir. Bir mescitte soyundugunu gören, günahlarindan soyunur, bir rivayete göre de, ibadete ve dini vazifelerine gayret eder. çıplak olup cinsiyet organlarini ve vücudunun bazi kisimla rini kapatacak bir seyi oldugunu gören malinin büyük bir kismini kaybeder. Ancak geçinebilecek kadari ile yetinir. Çırılçıplak olup üzerinde hiç bir sey olmadigini ve fakat kendisine bakmadiklari gibi, kendisi de cinsiyet organlarinin açik bulundugunu bilmedigini gören, eger hasta ise iyilesir, kederli ise kurtulur, borçlu ise borcunu öder; zengin ise malini kaybeder, veya evini satar veya esin den ayrilir. Bir rivayete göre bu rüya tövbeye, ve dünyadan göçerek ahirete yönelmege bazilarina göre ise, haram mal kazanarak baskalarinin hakkindaki dedikodularina sebebiyet verecegine delalet eder.

İlgili tabirler:
Rüyada kendini çıplak görmek, Rüya tabiri rüyada eşini çıblak görmek, rüyada çıplak, ruyada çıplak erkegi saklamaya çalismak, rüyada çıplak görümce, Ruyada cıplak olmak, Rüyada çıplak olmak ne demek, rüyada karısını çırılçıplak görmek, ruyada kendini kadınların yanında çıplak uzandığını gormek


“çıplak” için 1 Yorum

  1. Vildan says : Cevapla

    Rüyamda öylesine tanıdığım bir hanımı…….arkadasım bile degil;( iş nedeniyle hizmet verdiğim bir hanım) soyunduğunu ve cıplak kaldığını gördüm.Net bir çıplak kadın vücudu idi.Ardından henüz ayrıldığım eşim ölü gibi cansız bir koltukta uzanmış halde iken bu hanım onun üzerine uzandı… ölü gibi duranın dudaklarından öpmeye calıştı ancak eski eşimde en ufak bi tepki yok iken ben kıskançlık hissettim ve uyandım..Hayırdır inşallah.
    Gercekten merak ettim..cevabınızı ivedi bekliyorum,sevgilerimle.Vildan Y.

Bir Cevap Yazın

yukarı

fuck you google fuck you google fuck you google