Rüyada altin görmek kötü bir ise ve borca isaret eder.Bazi tabirciler, altin gam ve kederdir, dediler. Rüyada altin bilezik takmak, rüya sahibinin eline geçecek mirastir. Altini külçe ettigini gören kimse ser ve helaka ugrar. Bir kimse evinin altindan oldugunu görse o eve yangin isabet eder. iki elinin altin oldugunu gören kimse issiz kalir, çalisamaz.Gözlerinin altin oldugunu gören kimsenin gözleri kör olur. Bir kimse rüyada altin külçesine rastgeldigini görse kendisinden bir mal gider. Altin erittigini gören kimse çirkin bir hususta düsmanlik yapar ve halkin dilinde söhret bulur. Kendisine büyük bir altin parçasi verildigini gören kimse büyük bir lütfa ve makama nail olur. Bazi tabirciler de Altin görmek, ferahliga, rizka, salih amele, üzüntü ve kederin gitmesine, ese, evlada, ilme, hidayete, altindan yapilari süs esyalarina yahut ziynete kiymetli elbiselerden bas örtüsü, taç ve bunlara benzer seylerin altin sirma ile örülmüsleri, kadin, karikoca veya evlatlardan bu elbiseleri rüyada giyen kimselerin Allahu Teala Hazretlerine yakinliklarina fakat yaldizlanmis seyi görmek ise dünya ehline yahut ahiret ehlinin amellerine benzemeye isaret eder demislerdir.Halis altin ve gümüsten olan sey, ihlasa, saf niyete ve anlasmaya ve saglam söze isaret eder. Altin veya gümüs ile yaldizlanmis olan sey ömrün kisaligina, islerin alt üst olmasina isaret eder. Bir baskasina altin vermek, seref, saninin artacagina altin saymak çok kisa bir hastaligin kolayca atlatilacagina isaret eder.Altından bir sey giydigini gören kimse kendisinin dengi olmayan birisi ile evlenmekle akrabalik kurar.Altin erittigini gören kimse çirkin bir hususta düsmanlik yapar ve halkin dilinde söhret bulur.Rüyada altın birkaç şekilde yorumlanır. Altın para dedikodu, söylentidir. Bir yerde altınların yığılı olduğunu gören, biriyle ilgili çok gizli bir durumu öğrenir. Bekar bir genç kız ya da erkek altın yüzük takarsa iyi bir evlilik yapar. Bir erkekten altın para, altın ziynet eşyası alırken gören bir kadın veya kız, gizli bir ilişkiye girişir. Ama bu durum eninde sonunda duyulacaktır.Altın ümit, iyi sıhat demektir. Altını başkasının elinde görmek, altını tutan için iyi bir hayata, altın bilezik görmek, itibarınızın artacağına,iki elinin altın olduğunu görmek,felç olunacağına, iki gözünün altın olduğunu görmek, kör olmaya, birisinden altın almak, büyük bir adamın etkisinde kalmaya, birisine altın vermek, kazançlı bir işe sahip olmaya, altın saymak, kısa süreli bir hastalık geçirileceğine, altın bozdurmak, keder ve hastalığa işarettir.

İlgili tabirler:
rüyada cumhuriyet altını görmek, rüyada cumhuriyet altını bulmak, ruyada cumhurıyet altın görmek, rüyada cumhuriyet altını vermek, ruyada resat altin gormek, ruyada bir avuç reşat altın bulmak, rüyada gremse altın görmek, rüyada kınalı altın görmek, Kızımın ellerinde cumhuriyet altını görmek ne demek, Rüyada kırmıs altını görmek


“cumhuriyet altını” için 2 Yorum

  1. belkizebaran says : Cevapla

    ben evliym rüyamda kuaförm de gelinliğimi göryordum gelinliğin üstnde 5 6 tane büyük altınm kalmıştı sonra uyandnm

  2. seren says : Cevapla

    annemle(93 yaşında) bir düğündeyiz< çantasını açıyor LTIN TAKMAK İÇİN ÇANTA TIKLIM TIKLIM pırıl pırıl cumhuriyet altını dolu. Anne kapat çantayı bu kadar insanın içinde çantamı açılır diyorum o da oğlumun arkadaşına altın takmamız lazım kızım diyor. Davetden ayrılırken ayakkabılarımı bulamıyorum. Hayallah şimdi nasıl gidicem diyorum böyle bitiyor rüyam.
    İlginiz için teşekkürler

Bir Cevap Yazın

yukarı