Rüyada duvar görmek, bir kimse duvar üzerinde veya duvara binmis oldugunu görse o duvar onu ayakta tutan halidir. duvar üzerinden düsdügünü gören kimse, durum ve itibarindan yahut arzu ettigi seyden, ya da tutundugu bir husustan düser. duvar üzerinde oturdugunu görse, yükseklige, serefe, servet ve rütbeye isarettir. bir tarafa meyletmis duvari görmek, ilim, hidayet ve hikmete muttali olmaya veya arkadaslar arasinda aynliga isarettir. duvarin evin icine yikildigini görmek, ev sahibinin hasta olmasina isarettir. duvarin evin disina yikildigni görmek, ev sahibinin ölümüne isaret eder.eger ev sahibi yolculukta ise döner. Rüyada bir duvann yerinde yenilendigini görmek, evlenmekle meydana gelecek akrabaliga isarettir. kerpicten bir bina yaptigini gören kimse iyi amelde bulunur. kirec ve kiremitten duvar yapmak iyi degildir. bir yerde duvarin yarilmasi o yerde hapishanenin cok olmasina isarettir. rüyada duvardan su cikmasi, erkek kardes veya hanimin akrabalan tarafindan gelecek üzüntü ve kederdir. bahce duvari,bahce sahibinin din ve ilmine ve onu dünya ve ahiret azabindan koruyacak ve muhafaza edecek haline isarettir.
Rüyada duvar üstünde oldu­ğunu görmek, kişinin dünyadaki konumuna işarettir. Duvardan düşmesi, bulunduğu konumdan düşmesidir. Rüyada duvar yıktığını gören kimse, bir kişiyi mevkisinden düşürerek helak olmasına sebep olur. Duvarın uzunluğu, sağlamlığı ve genişliğine göre, dindar, zengin ve yetki sahibi bir adama delalet eder. Bir yerde tamire muhtaç bir duvarın olduğunu görmek, yetkisi elinden alınmış âlim ya da lider kimseye işarettir. Duvarı tamir eden in­sanlar görmek, işlerinin düzelmesinde yardım eden arkadaşlara delalettir. Rüyada üstüne duvar yıkıldığını gören kimse, büyük günahlar işlediğine ve cezasının verilmesine delalet eder.
Bir duvarda ya da ağaçta yarık olması, aileden birisinin akıbetidir. Du­varın eskimiş ve yıpranmış olması, gücü ve yandaşları dağılmış adaletli li­dere, duvarın yenilenmesi eski gücünün geri gelmesine, duvara asıldığını görmek, yetkili bir insandan destek alacağına, duvarda kaldığı miktarca o insandan destek alacağına işaret eder. Bir duvarda aksini görmek, ölüme delalettir.
Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada şehrin surları savaşçı adamlara ve kuvvetli hükümdara delalet eder. Duvardan atladığını ya da bir bastona yaslandığını görmek, mümin bir kimse iken münafık olur. Ya da müminlerle meşvereti terk edip münafıklarla meşveret yapar. Rüyada du­varın üstünde oturup elinde kılıç olduğunu görmek, yüksek mertebelere, şan ve şerefe nail olur.
Rüyada duvar görmek ilme, hidayete, sırları öğrenmeye, ya da arka­daşlar arasında ayrılığa delalet eder. Duvarın evin içine yıkılması ev sahibi­nin hastalanmasına, evin dış tarafına yıkılması ölümüne, rüya sahibi yolcu ise yolculuktan dönmesine, bulunduğu yerde bir duvarın yenilenmesi, evli­likte kurulacak akrabalıklara, tuğladan duvar bina etmek, rüya sahibinin salih amellerine işaret eder. Kerpiç ve alçıdan yapılan duvar iyi değildir. Rüyada duvarın yarılması o yerdeki hapislerin çoğalmasına, duvardan su çıkması kardeş ya da enişte tarafından gelecek üzüntüye delalet eder.Bir cevap yazın

yukarı