Rüyada kar görmek, Kar rüyası iki şekilde yorumlanır. Kışınn görülen kar rüyaları iyi sayılır. Bu rüyalar hayatın değişeceğini, güzel günlerin yaklaştığını, dertlerin biteceğini haber verir. Pencereden yaşan karı seyretmek, sorunların ve üzüntünün çok kısa sürede son bulacağına ancak bir tehlike atlatılacağına işaret eder. Karda ayak izlerini görmek, güzel bir sürprizle karşılağacağ?na yorumlanır. Bembeyaz kar, huzur ve mutluluk demektir. Mevsimsiz görülen kar, ani yaşanacak değişimler yüzünden hayatın alt üst olacağına yorumlanır.
İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada kar, dolu ve buz görmek olaylara, hastalıklara, karın yağdığı yere belaların ineceğine dela­let eder. Zira kar, meyveleri, ağaçları ve ekinleri telef eder. Fakir kimse­lere zarar verir ve onları soğukta bırakır ve hasta eder. Bazen kar görmek savaşa, çekirgelere ve çeşitli haşarata, bazende berekete, zenginliğe, bol yemeğe ve ağaçlar arasında sellerin akmasına delalet eder.

Rüyada ekinlerin üzerine kar yağdığını görmek, ekin zamanı ise bitki­lerin, çiçeklerin çokluğuna ve yeryüzünün bereketine delalet eder.

Eğer karın yağdığı vakit, toprağın faydasız olduğu bir vakit ise sultanın zulmüne ve fitneci insanların fitne çıkarmasına delalet eder.

Bir tabire göre ise karın yağdığını görmek, evlere, ağaçlara ve oradaki insanlara inecek belalara işarettir. Bazende mahzur kalmaya, seferlerin iptaline ve mirasların gecikmesine delalet eder.

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada kar ve ateşi birlikte görmek, dostluk ve sevgiye delalet eder. Çünkü kar ateşi söndürmediği gibi ateş de kan eritmez.

Karın zamanında yağdığını görmek, üzüntülerin gitmesine, düşmanla­rını ve haset edenleri yenmeye, karın yağma zamanı değilse, soğuktan kay­naklanan hastalıklara delalet eder.

Bazen kar yağdığını görmek yolculukların iptal edilmesine, postacıla­rın ve taşımacılık yapan kimselerin kazancının engelleneceğine delalet eder.

Karın çok yağdığını görmek hükümdarın halkına eziyet etmesine, mallarını almasına ve onlara kötü sözler sarf etmesine delalet eder. Nite­kim (Onların üzerine gökten azap indirdik!)323 Ayetindeki “riczen” kelimesi kar olarak tefsir edilmiştir. Kışın ya da yazın rüyada kar soğuğunu duymak fakirliğe, bir yük kar satın aldığını görmek, kendisini rahata kavuşturacak mala ve üzüntüsünden kurtaracak güzel bir söze delalet eder.

Karın insanlara zarar vermemesi ve kısa sürede eridiğini görmek, ça­buk kurtulacak üzüntülere ve yorgunluklara, rüyada kurak bir toprağa kar yağdığını görmek yağmur gibi rahmete ve bolluğa delalet eder. Rüyada kar yağdığını ve üzerinde kendisini kardan koruyacak bir şey olduğunu görmek, o kişinin isabetli görüşü olduğuna ve zorluk çekmeyeceğine delalet eder.“kar” için 1 Yorum

  1. ibrahim akıncı says : Cevapla

    rüyamda bembeyaz karda yürüyorum sonra karların altında çok büyük yılanlar görüyorum koşarak uzaklaşıyorum fakat onlara taş atıyom bana zara vermiyolar

Bir Cevap Yazın

yukarı