Rüyada karınca görmek, Bir kimse rüyada sevinçli olduğu halde, burun, kulak veya bunlar gibi azalarından karıncanın çıkması, o kişinin şehid olarak vefat edeceğine delâlet eder. Eğer kendisi mahzun bir halde idiyse, onun tevbe etmeden öleceğine işarettir. Rüyada memur olmak isteyen bir kişi karıncanın konuşmasını işitse, bu rüya, onun memur olacağına delâlet eder. Rüyada karıncanın kanatlandığını görmek, birçok askerin ölmesine delâlet eder. Bir kimsenin rüyada yatağı üzerinde karınca bulunduğunu görmesi, çok evladı olacağına işarettir.
İbni sîrin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada karınca sürüsü or­duya delalet eder. Yatak üstünde karınca görmek, çocuklara delalettir. Karınca görmek kişini kendi nefsine ya da akrabalarına delalet eder. Karın­canın yuvasından çıktığını görmek üzüntüye delalettir. Hastanın üzerinde karıncalar gezdiğini görmek, ölümüne delalettir.

Süleyman (aleyhisselam)ın kıssasına binaen karıncanın konuşmasına anlamak, yetki almaya delalet eder. Karıncaların eve yemek taşıdıklarını görmek berekete, evden dışarıya yemek taşıdıklarını görmek fakirleşmeye delalettir. Kulaktan burundan veya başka uzuvlardan karınca çıktığını ve rüya sahibinin buna sevindiğini görmesi şehit olarak ölmesine delalet eder. Bu durumdan üzüldüğünü gör­mek rüya sahibinin korkmasına delalettir.

Rüyada Karınca zayıf ve hırslı insana delalet eder. Karınca sürüsü orduya, zür-riyete, mala veya uzun ömüre delalet eder. Karıncaların bir şehre girdiğini görmek o şehre askerlerin girmesine delalet eder. Karıncaların şehirden çıktığım görmek askerlerin oradan çıkmalarına delalet eder. Karıncaların evden veya şehirden kaçtıklarını görmek hırsızların oradan bir şey kaçır­malarına delalet eder. Bir şehirde kimseye zarar vermeyen karınca sürüleri olduğunu görmek şehir halkının çokluğuna delalet eder.

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Hasta olan bir yerden karın­caların uçtuğunu görmek, hastanın yolculuk yapmasına veya ölümüne de­lalet eder. Karıncalar berekete delalet ederler. Zira onlar yiyecek olmayan yerde olmazlar. Bir evde karıncalar olduğunu görmek oradaki neslin çoğal­masına delalet eder. Bir evden veya mahalleden karıncaların çıktığını gör­mek o yerin insanlarının ölüm veya taşınma sebebi ile azalmalarına delalet eder. Karınca yavrusu zayıf insanlara delalet eder. Karınca öldürdüğünü gören kimse zayıf bir topluluk sebebi ile suç işler. Büyük bir karıncanın evinden bir şey taşıdığını görmek, evinin soyulmasına delalet eder.

İlgili tabirler:
rüyada yatakta karınca görmek, ruyada ip gibi düzülmüş karınca gormek, ruyada karinca ile ilgili konusmak, rüyada karınca sürüsü görmek, rüyada karınca yağı görmek


Bir Cevap Yazın

yukarı

fuck you google fuck you google fuck you google