Rüyada küpe görmek, çesitli şekillerde tabir olunur. Kulaginda küpe oldugunu gören, güzel ses ve müzik aleti dinlemeyi sever. Kulagindaki küpelerin mücevher ile süslü oldugunu ve her birinde birer inci veya inciler bulundugunu gören, Kuran i Kerim i ezberler veya bir hayir isler, ama tamamlayamaz. Kulaklarinda halka oldugunu gören, halk arasinda sevilen ve sayılan bir kisi olur. Küpesinde kiymetli bir inci oldugunu gören, Kur an veya dini bilgi tahsil eder. Eger halkadaki inci düserse. Kurani ve her seyi unutur. Karisinin kulaklarinda altindan veya gümüsten yapilmis bir çift halka veya biri altin ötekisi gümüs iki halka gören karisini bosar.
Ebu Sait el Vaiz e göre; rüyada küpe görmek, erkek ve Kadin için ayni sekilde tabir olunur. Altın küpe, sarkiciklikla tabir olunur. Kulaklarinda gümüs küpeler gören, bütün Kuran i ezberler. Kulaginda gümüs küpeler gören kadin hamile ise erkek çocuk dogurur. Rüyasinda kulagi küpeli bir kadinla konustugunu gören, büyük bir sehirde ticaret yaparak Para kazanir. Karisinin kulaginda biri altin, digeri gümüs küpe gören karisini bosar. Bir baska rivayete görede: Rüyada haniminin kulaginda küpe görmek, ticarete isarettir. Rüyada kulaklannda incili küpe gören kimse, dünya bezeklerinden güzellik ve mala ve güzel bir sesle Kur an ezberlemeye isarettir. Hamile bir kadin rüyada kulaginda küpe görse, karnindaki çocugun erkek olduguna isarettir. Eger küpe gümüsten ise, onun çocugu Kuran in yansini ezberler. Eger altindan olursa Kur an in hepsini ezberler. Eger küpe incisiz olursa, çocugu sarki ve türkü söyler. Bekar bir kiz küpelerden birisini rüyada görse, evlenir. Erkek çocugun kulaginda görülen küpe, ziynettir. Bulug çagina girmis çocuk ve erkeklerin kulaginda küpe görülmesi, makbul degildir. Kulaginda birtakim küpeler oldugunu gören kimse, Kur an i ezberler veya halk içinde seref ve itibar görecegi bir ilmi tahsil eder. Küpe ka din için kocasina, küpenin salkimlari onun çocuklarina isarettir. Bazen de küpe, hayvan otlak yerlerine yahut kadinlarin ziynet için takindiklari seyleri yemeye isarettir. Kulaginda küpe oldugunu gören kimse, güzel ve ahenkli seyleri dinlemek ister. Veya bizzat böyle yerlerde bulunup dinler. Rüyada bir kadini veya bir cariyeyi ve onlarin kulaginda salkimla veya salkimsiz küpe oldugunu gören kimse için, mamur bir sehir ve nahiyede meydana gelecek kar. ticarete ve gezinti yerinde bulunan hizmetçilere isarettir.
İbni şirin (rahmetullahi aleyh )’in tabiri: Rüyada erkeklerin küpe takması şarkı ve davul çalmak gibi dinlenmekle ilgili bir işte çalışmaya de­lalet eder. Eğer böyle bir durum yoksa kişinin haline bakılır. Yakınlarında hamile olan biri varsa ve eğer küpe altından ise erkek çocuk doğuracağına, gümüş ise kız çocuk doğuracağına delalet eder.

Kulaklarında küpe olan kadın ve cariyeler görmek, ticaret yapmaya delalet eder. Kulaklarında incilerle süslenmiş küpeler olduğunu görmek, dünya süsüne ve güzelliğine kapılmaya delalet eder. Bu rüya sahibi Kuranı kerimle, dinle, güzel sesle ve işlerinde olgunlukla rızıklanır. Hamile bir kadının incili bir küpe görmesi, erkek çocuk doğurmasına işaret eder. Altın küpe görmek şarkıcı adama, gümüş küpe görmek Kuran’ı kerimin yansını ezberlemeye delalet eder.

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada hanımının ya da cari­yesinin kulağında küpe olduğunu görmek, ticarete delalet eder. Altın küpe görmek Kuran’ı kerimi ezberlemeye delalet eder. Küpelerin incisiz olması çocuğun şarkılar söylemesine, bekâr kızın küpe görmesi, evlenmesine de­lalettir. Küçük çocuğun kulağında küpe görmek iyidir. Ancak baliğ olmuş çocukların ya da erkeklerin küpe taktığını görmek çirkin bir işe girmeye ya da akıl noksanlığına delalet eder. Rüyada önünde küpeler olduğunu gören kimse Kuran’ı kerimi ezberler ya da insanlara aktaracağı ilimler elde eder. Kadın için küpe, kocasına ve evlatlarına delalet eder. Rüyada küpe bazende hayvanların otladığı yere delalet eder. Kulağında küpe olduğunu gören kimse şarkı dinlemeye istekli olur. Yada şarkı söylenen mecliste hazır olur.

İlgili tabirler:
rüyada küpe görmek, rüyada erkeğin küpe takması, ruyada kupeler bulmak gormek, ruyada küpeli erkek görmek, ruyada renkli kupe görmek, ruyada sag kulaga kupe taktigini görmek, ruyada sahte kupe gormek, ruyada sevdigim bana kupe almis, Ruyada tanıdık birine küpe, rüyada tek küpe görmek


Bir Cevap Yazın

yukarı