Rüyada yatak görmek, güzel ve hasna bir kadına işarettir. Rüyada yataşının yumuşak ve geniş olduğunu görmek, zevcesinin ahlâkının genişliğine ve efendisine itaat etmesine delâlet eder.
Cafer-i Sâdık (r.a) demiştir ki: Rüyada yatak görmek, dört şekilde tabir olunur:
a) Zevce,
b) Hizmetçi,
c) Velayet,
d) Bolluk ve bereket.
Bir kimsenin rüyada yün, kıl veya pamuktan yapılmış yatak görmesi, zevcenin zenginliğine; yeşil ve bayaz yatak görmesi, zevcenin dindar, ibadet ehli, itaatkâr ve namusunu koruyan bir hanım olmasına delâlet eder. Bekâr bir kimsenin rüyada bir yatak satın aldığını görmesi, güzel bir kadınla evlenmesine işarettir. O işi yapmaya ehil bir adamın rüyada yataşını devlet reisinin kapısına serilmiş bir halde görmesi, bir vilayete vali olmaya delâlet eder. Rüyada kendi yataşı üzerinde bir köpek veya hınzır görmek, fasık bir adamın hidayetine delâlet eder.
Danyal (a.s) demiştir ki: Rüyada eski bir yataşın yeni olduğunu görmek, zevcenin kötü ve bozuk ahlâkının iyi ahlâka dönüşeceğine delâlet eder. Bunun aksine, yeni yataşın eski yatak haline geldiğini görmek de, zevcenin ahlâkının bozulmasına işarettir.
Rüyada yataşının havada ve boşlukta durduğunu görmek, rüya sahibinin hanımının vefatına alâmettir. Rüyada yeni yatak görmek, güzel, hal ve vakti yerinde zevceye eski ve yırtık yatak da, dini ve vefası olmayan bir kadına delâlet eder. Bir kimsenin rüyada tanımadığı bir yerde tanımadığı bir yatak görmesi, o yataşın büyüklüğü nisbetinde kendisine isabet edecek bir arsaya işarettir. Rüyada kendi yataşını terk ettiğini ve başka bir yatak satın aldığını görmek, nikâhında olan zevcesini bırakıp bir başka kadınla evlenmeye delâlet eder. Kişinin rüyada yataşında gördüğü iyilik, kötülük, fazlalık ve noksanlık rüya sahibinin hanımına aittir. Yatak iyi ve düzgün ise, zevcenin iyiliğine, yırtık, kötü ve çürük ise hanımın ahlakının bozukluğuna işarettir.

İlgili tabirler:
ruyada yatak zevce


Bir Cevap Yazın

yukarı

fuck you google fuck you google fuck you google